martinskala.com

Ing. Martin Skála

Freestyle MTB

Freestyle MTB neboli "skákání na kole" jsem se začal věnovat ke konci základní školy, když jsme s pár kamarády oprášili staré BMX "dvacítky" a začli se vozit na klatovské bikrosové dráze. Skákání na kole mě zaujalo a k patnáctým narozeninám jsem dostal své první freestylové horské kolo.

Kolu jsem se věnoval každý den, když to šlo a první úspěch přišel zhruba po 2 letech, když jsem jel na své první závody do Plzně. Závody jsem vyhrál a jako první cenu jsem bral celé kolo Author Agang. Byl to pro mě obrovský úspěch a "nakoplo" mě to v dalším snažení a učení se nových triků. Potom jsem se zúčastňoval dalších závodů, někdy více úspěšně, někdy méně. Bohužel začly přicházet i zranění. Zlomeniny, vykloubeniny, operace. Když ale člověk děla takový sport, musí počítat s tím že čas od času upadne. "Kdo nepadá jezdí pod svoje možnosti."

Poslední velký úspěch se mi podařil v roce 2010 na závodech v Liberci, kde jsem se umístil na prvním místě a vyhrál jsem, už podruhé v kariéře, celé horské kolo, tentokrát odpružené. Bylo to jako sen, protože takové kolo jsem si vždy přál a tím, že se mi podařilo ho vyhrát, byla ta radost ještě větší. Od té doby už mnoho závodních úspěchu nebylo. To ale nic nezměnilo na tom, že kolu se věnuji stále a je to velká součást mého života. Pořád se učím nové triky a snažím se zlepšovat, protože prostě... BAVÍ MĚ TO!


Foto

Video