martinskala.com

Ing. Martin Skála

O mně

V průběhu mého dětství se začaly rozmáhat osobní počítače a PC se pomalu stávalo běžným přístrojem v každé rodině. Asi v páté třídě základní školy jsme měli první počítač doma i my. Možná i díky tomu, jsem se začal zajímat o techniku. Zajímalo mě jak fungují programy v počítači a jak to udělat, aby se na monitoru zobrazilo něco co jsem vytvořil já. S postupným rozšiřováním internetu, který tehdy stahoval dnes už neuvěřitelnou rychlostí 2KB za sekundu, jsem začal mít zájem o webové stránky. Svou první stránku na internetu jsem měl asi ve 13 letech, když mi strejda ukázal co a jak udělat, aby se v prohlížeči zobrazoval text který jsem napsal a třeba i nějaká fotka.

Internetové technologie mě zaujaly a formou samostudia jsem se snažil zlepšovat. Asi v deváté třídě jsem vyhrál školní souťež o nejlepší web. Postupem času jsem začal rozšiřovat technologie, které jsem na webu používal. Na vysoké škole jsme se učili programovat, sice v Javě, ale naučilo mě to o programování dost, abych se mohl "skamarádit" s PHP, JS, MYSQL, CSS - technologiemi používanými v internetových aplikacích. Snažil jsem se tímto směrem tlačit i školní projekty, proto i např. moje bakalářská i diplomová práce, je napsaná v jazyce PHP (mimo jíného). Moje programátorské "skills" se ale začaly rapidně zlepšovat až po vysoké škole, když jsem se začal živit jako backend programátor v PHP.

Kromě internetu, mě taky vždy bavily elektronické věci, které při stisku tlačítka vykonají nějakou činnost. Proto jsem si jako obor studia zvolil automatizaci a později kybernetiku a dnes se zajímám o CNC.

Už od mala, byl velkou součástí mého života sport. Sport beru jako aktivní odpočinek a jsem rád za dětství bez chytrých telefonů a tabletů. V mládí mě uchvátily adrenalinové sporty. Nejvíce pak Freestyle MTB.

Snažím se dělat věci tak, aby mě bavily a dělaly mě a mé okolí štastným. Někdy to není snadné, ale nepřestávám doufat v to dobré :-)

“Štěstí přeje připraveným.”Spokojený zákazník a astrofotograf Zdenek Bardon www.bardon.cz napsal:

“ Martin Skála spolu s výrobou originálních dárků se také zabývá tvorbou webových stránek. A to velmi pěkných! To jistě není nic překvapivého, ale to co málokdo ocení, je jeho precizní přístup spolu s neotřelým a originálním grafickým pojetím. To výrazným způsobem pomáhá i s prezentací české astrofotografie doma a hlavně ve světě.
Je i jeho zásluha, že americká NASA minulý týden publikovala český snímek souhvězdí Kentaura jako součást jejich vědeckého článku. Více zde: https://www.nasa.gov/mission_pages/chandra/news/chandra-scouts-nearest-star-system-for-possible-hazards.htmlZáznam reportáže o mé stavbě CNC na televizi ZAK (čas 6:19):


Reportáž pro Hokej.cz o anketě Sympaťák WSM Ligy a o plaketě pro vítěze


Pár zajímavých fotek...